Цікавинки


Що таке сонячна система?

Сонячна система - це сонце і сукупність планет, які знаходяться на одній орбіті з сонцем і залежать від нього. У нашій сонячній системі знаходяться 9 планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Меркурій - найближча планета до сонця, а наша Земля - третя за рахунком. Серед цих планет тільки на нашій є життя. Вона знаходиться на самому сприятливому відстані від сонця. Якби вона перебувала трохи ближче до нього - ми б згоріли, трохи далі - замерзли б у льодовиках.

Усі дев'ять планет обертаються навколо своєї осі й одночасно навколо сонця. Сонце має гравітаційну силу, тобто силу тяжіння. Тому планети обертаються навколо нього завжди на однаковій відстані і не відлітають у відкритий простір космосу. У деяких планет є супутники, які обертаються навколо них і разом з ними навколо сонця. Наприклад, супутник нашої планети - Місяць.

Сонце, в свою чергу, теж обертається навколо центру галактики разом з іншими небесними тілами, а також навколо своєї осі.


Що таке всесвіт і галактики? 


Всесвіт - це величезний простір, заповнене планетами, зірками, галактиками, чорними дірами, туманностями і т.д. Наша планета - це всього лише піщинка в нескінченних просторах всесвіту.


Скупчення зірок з планетами утворюють галактики. Галактики бувають великі і маленькі, а їх кількість нескінченно. До того ж, сучасні вчені висловлюють теорію, що Всесвіт розширюється, тобто зростає. А значить галактики, планети і зірки поступово віддаляються один від одного, розширюючи горизонти всесвіту. Найцікавіше те, що всесвіт не має меж і ми ніколи не дізнаємося, де її початок і кінець.


Галактика, в якій знаходиться наша планета, називається чумацький шлях. Вона вміщує в собі величезну кількість зірок. Чумацький шлях ми можемо побачити в нічному небі у вигляді світлої туманною смуги.

Зірки в галактиках не стоять на місці, вони весь час переміщаються, а також помирають (тобто вибухають) і народжуються нові.
Сонце - це теж зірка. Тривалість життя такої зірки приблизно 10-15 мільярдів років.
Всі об'єкти у всесвіті знаходяться в строгому порядку і підпорядковані певним законам. На жаль, учені не до кінця розібралися у всіх цих законах, так як багато чого в космосі залишається ще загадкою для людства.
Однією з таких загадок є вічне питання: «Як з'явилася всесвіт?». На даний момент наука ще не довела жодну теорію про походження всесвіту. Все, що стосується цієї теми - поки тільки здогадки і припущення ...


Для чого потрібне сонце? 

Сонце - це найбільше творіння всесвіту. Саме завдяки йому ми живемо, харчуємося плодами землі (овочами, фруктами, ягодами), розводимо худобу, та й взагалі, насолоджуємося життям. Чому?

По-перше, сонце - це світло. Без світла рослини б не змогли виділяти кисень в атмосферу. А адже ми дихаємо тільки завдяки кисню! Без світла у людини з'явилася б нестача вітаміну D, який необхідний для фортеці наших кісток. Кістки стали б крихкими і ламкими. Ми б ламалися на кожному кроці.
По-друге, сонце - це тепло. Без тепла наша земля перетворилася б у величезну кулю льоду. Природно, все живе при такій низькій температурі зникло б з лиця землі.

З сонцем пов'язано багато легенд і міфів. У багатьох древніх народів навіть поклонялися сонцю, вважаючи його Богом - настільки люди розуміли важливість цього небесного тіла ...

На жаль, все, що відбувається на землі сильно відбивається на сонці. Забруднення нашої планети, виділення шкідливих газів в атмосферу провокує різні явища на сонці (спалахи, підвищену активність і т.д.). Учені постійно попереджають про тяжкі наслідки забруднення. Тому, потрібно дбайливо ставитися до нашої планети і завжди пам'ятати, що навколо нас - живий і гармонійний світ. І якщо ми порушуємо щось одне, то це обов'язково відбитися на всій природі в цілому ...

Чому зірки маленькі?

По-перше, зірки здаються нам маленькими тому, що вони знаходяться від нас дуже далеко. А, як відомо, будь-які об'єкти, що знаходяться від нас на великій відстані завжди здаються менше. Зверніть увагу, якими маленькими здаються люди, коли ми на них дивимося з висоти 10 поверху. Або літак в небі - виглядає таким маленьким, як іграшковий, хоча насправді його розмір величезний.

По-друге, коли ми дивимося на нічне небо, ми вбачаємо не самі зірки, а світло, яких від них виходить. Зірка - це небесне тіло, що складається з газоподібних речовин. Вона випромінює світло і тепло. Так от, саме цей світ ми і бачимо із землі.


Найменші зірки приблизно в 10 разів менше сонця, а найбільші - в 150 разів більше сонця!

Щоб долетіти до найближчої зірки знадобиться кілька тисяч років! Але може бути дуже скоро з теперішніх діточок виростуть вчені, які зможуть винайти космічні кораблі, літаючі зі швидкістю світла (чи близькою до швидкості світла). У такому випадку ми зможемо долетіти до зірок всього лише за кілька років!

20 цікавих фактів про дітей


Кожні три секунди у світі народжується нова людина і саме тому ми підібрали для вас ці дійсно дивовижні факти про дітей, які сподіваємось змусять вас замислитись про диво життя і поглянути на своїх власних дітей трохи по-іншому.
1. В Європі татами і мамами стають приблизно в двадцять дев'ять років, натомість в Україні батьками стають в середньому в двадцять років, а в Індії цей показник ще нижчий — 18 років.
2. Сьогодні найбільш високий рівень народжуваності в Нігерії, де жінка народжує в середньому до восьми дітей. Найнижчий рівень в Сінгапурі тут десять жінок народжують приблизно всього вісім дітей.
3. В Кореї вік дитини починають рахувати не від народження, а від моменту її зачаття.
4. У тілі новонародженої дитини є приблизно одна чашка крові.
5. Група крові дитини або відповідає групі одного з батьків, або є сумою їх груп. Тому трапляються випадки коли у матері з другою групою крові та батька з першою, народжується дитина яка має третю групу крові.


 Благодійний матч - Атлетик Більбао проти 200 дітей.
Діти грали за схемою 66-80-51 і з трьома воротарями, але все-одно програли 3:5
6. Плач новонародженої дитини, на відміну від будь-якого іншого звуку, викликає емоційний відгук у людському мозку.
7. Немовлята мають в три рази більше смакових рецепторів, ніж дорослі.
8. З народження очі дитини не змінюють свого розміру протягом всього життя, тобто на відміну від інших органів вони не ростуть разом з дитиною, а також новонароджені діти не можуть розрізняти синій колір.
9. Діти починають розуміти мову до того, як самі починають говорити.
10. Новонароджені не можуть плакати у прямому значенні слова. Звісно вони можуть кричати, але майже до тьох тижнів у дітей фактично не можуть з'являтись сльози.
11. Мозок дитини може використовувати до 50% від загального отриманого обсягу глюкози, це пояснює, чому немовлята так багато сплять.
12. Після народження скелет дитини утворюється з понад трьохсот кісток. В процесі росту та розвитку деякі кістки зростаються і тому вже в дорослому віці в нашому тілі близько 206 кісток.
13. Від народження до привчання дитини користуватись туалетом, батькам доводиться купляти близько 8000 підгузників.
14. Здорова дитина в перший рік життя потроює свою вагу. Дівчатка у віці 18 місяців, а хлопчики у 24 місяці мають зріст який в середньому відповідатиме половині їх зросту в дорослому віці.
15. Телебачення не сприяє інтелектуальному розвитку, бо немовлята реагують на речі, які реагують на них. Навіть самі передові медіа прилади не реагують на специфічні сигнали немовлят і саме тому ігри з батьками є набагато цінніші для їх розвитку.
16. Здавна люди виготовляли різноманітні іграшки, археологи й досі при розкопках залишків стародавніх цивілізацій знаходять іграшки древнього Єгипту та Китаю. В Індії знайдено іграшки які датуються приблизно третім тисячоліттям до н. е. Вже тоді діти бавились свистками у вигляді птахів та іграшковими мавпочками.
17. Найбільш старовинна іграшка знайдена на території України датується п'ятим століттям до н. e. Вона являє собою ляльку з глини розміром понад шість сантиметрів. Унікальним є те, що руки та ноги цієї ляльки можуть рухатися. Також у Києві є Державний музей іграшки, до колекції якого входить більш як 15 000 експонаті.
18. «Дванадцята ніч, або як собі хочете» (Twelfth Night, or What You Will) — єдина п'єса Шекспіра, яка не містить слова «дитина» або «діти».
19. З 1838 і до 1960 року понад половини всіх фотографій були фото немовлят. Більше фотографуйте своїх діток, адже вони так швидко ростуть.
20. Ваша дитина, ймовірно, не буде пам'ятати нічого, що з нею відбувалось до трьох років. Цьому явищу психологи навіть дали назву «інфантильна амнезія» або «амнезія дитинства». Згідно досліджень діти можуть пам'ятати події, які з ними трапились навіть у віці одного року, але під час зростання вони переважно повністю втрачають спогади про свої наймолодші роки. Однак дорослі зобов'язані докласти всі можливі зусилля щоб у дітей було справді щасливе дитинство.




13 цікавих фактів про розвиток дитини

Чи знаєте ви, що немовлята впродовж першого року життя збільшують свою вагу втричі? А те, що у перші п'ять років життя дитини її мозок розвивається більше, ніж протягом усього подальшого життя? Розгляньмо декілька фактів про розвиток дитини, які, безсумнівно, вас здивують.
1. Дитина розуміє вас ще до того, як навчиться говорити
Мами люблять говорити зі своїми новонародженими дітьми, і це дуже добре для дітей. Слухаючи те, що ви розповідаєте або наспівуєте, дитина багато чого вчиться. Упродовж першого року життя вона вже розуміє близько 70 слів. Навіть якщо дитина не вимовляє їх усі, вона розуміє, що ви їй говорите. Тому розмовляйте з дитиною якомога більше.
2. У дошкільному віці дитина починає усвідомлювати свою відмінність від решти
Дитина кричить: «Моє!», коли одноліток забирає в неї іграшку. Маленькі діти неохоче діляться тим, що належить їм. Крім цього, слід пам'ятати, що в дошкільному віці дитина починає усвідомлювати себе як окрему особистість. І це добре. Вона починає розуміти, що в чомусь не схожа на своїх друзів і на вас. Це важливий етап у розвитку її пізнавальної сфери.
3. У середньому дитина протягом першого року життя збільшує свою вагу втричі
Такий ріст за такий короткий час годі уявити в дорослої людини. Прокидаючись посеред ночі, щоб погодувати дитину, пам'ятайте, що це їй необхідно. Стрімкий ріст забирає в неї велику кількість енергії й поживних речовин. Якби люди і далі набирали вагу в такому ж темпі, як у перший рік життя, до 20 років важили б 143 кілограми.
4. Перебуваючи в лоні матері, дитина може дихати під водою
Дитина починає дихати ще в лоні матері – на 28-му тижні вагітності. У цей період розвитку легені ще не здатні вдихати кисень – вони недостатньо розвинені. Дитина поступово вчиться вдихати й видихати, тренуючи дихальні м'язи. При народженні м'язи стають досить розвиненими для дихання.
5. Більшість однорічних дітей може однаково добре виконувати різні дії обома руками
Ви, напевно, здивуєтеся, коли побачите, що ваша дитина використовує обидві руки для того, щоб малювати, тримати ложку й робити інші дії. У більшості дітей провідна рука визначається у віці 2–3-х років. У 90 % випадків ця рука – права. Тому, якщо ваша дитина – лівша, можете нею пишатися: таких, як вона, у світі небагато.
6. У дворічних дітей нейронних зв'язків удвічі більше, ніж у дорослих
Дворічний вік дитини батьки називають жахливим. Дитина без особливої причини впадає в істерики, кричить і б'ється, навіть намагається спровокувати істерику у вас. У мозку дворічної дитини нараховується понад 100 трильйонів нейронних зв'язків – у цьому віці мозок розвинений більше, ніж будь-коли в житті. Скористайтеся цим моментом і намагайтеся навчити дитину всього, чого тільки можна. Пам'ятайте, що в дорослої людини нейронних зв'язків удвічі менше, ніж у дворічної дитини.
7. Найімовірніше, дитина не пам'ятатиме нічого, що відбувалося з нею до 3-х років
Ви витратили всі сімейні заощадження, щоб гучно відсвяткувати День народження дитини. Напевно, ви думали: «Нічого, зате малюк матиме спогади на все життя». Однак, якщо дитині менше від трьох років, велика ймовірність, що спогади про ці події залишаться тільки у вас. До трьох років механізми пам'яті дитини ще недостатньо розвинені. Тому подій, що відбувалися в цей період, вона, вірогідно, не запам'ятає. Те, про що дитина дізнається в цей період, безсумнівно, матиме позитивний вплив на її розвиток, але вона це не запам'ятає.
8. Коли дошкільник закриває очі, він думає, що ви теж у цей момент не бачите
Ви можете спостерігати таку дивну ситуацію: дитина прикриває очі рукою й заходить у кімнату, щоб узяти цукерки. У кімнаті перебуваєте ви. Дитина думає, що ви не бачите її, бо  вона не бачить вас. Дорослим це здається смішним, але дитина справді так думає. Вона ще не може мислити логічно і все розуміє буквально. Тому краще не говорити дошкільнику фраз на кшталт: «А якщо всі підуть стрибати з моста в річку?».
9. Дитина може відчувати страх, перебуваючи в материнському лоні
Дитина може штовхатися або рухатися в лоні матері, відчуваючи страх, наприклад, від гучного звуку. Таке може виявлятися, починаючи з 23-го тижня вагітності. Мамі не варто турбуватися: це всього лише означає, що мозок дитини розвивається нормально.
10. При народженні дитина бачить дуже розмито
У перші дні життя дитина може чітко бачити предмети тільки на відстані менше ніж півметра. Тому, коли ви підходите до новонародженої дитини й розмовляєте з нею, нахиляйтеся над нею, щоб вона могла розрізняти ваші риси обличчя. Давайте дитині розглядати білі й чорні предмети, тримайте їх у полі зору дитини. Дитина любить розглядати все нове, і це дуже важливо для її візуального розвитку. Але нові предмети повинні перебувати в полі її зору. Коли дитині виповниться півроку, її зір стане значно чіткішим.
11. Дитина в лоні може відчувати ті ж запахи, що й ви
Чи знаєте ви, що ще в лоні матері в дитини розвивається нюх? Дитина сприймає запахи завдяки навколоплодним водам, у яких вона перебуває. У третьому триместрі вагітності дитина ще сильніше відчуває запахи, які проходять через плаценту.
12. До чотиримісячного віку дитина не відчуває солоного смаку
Зрозуміло, у цьому віці ви ще не даєте дитині солоної їжі. Але, можливо, вам буде цікаво дізнатися, що дитина цього навіть не відчула б. Смакові рецептори, які відповідають за сприйняття солоного смаку, розвиваються тільки після чотирьох місяців. Цікаво, що саме в цьому віці нирки дитини починають засвоювати натрій. Виявляється, усе в людському організмі взаємопов'язане.
13. Діти структурують інформацію в пам'яті із семирічного віку
Дитина може запам'ятовувати інформацію і в молодшому віці, але тільки із семи років вона використовує стратегії – певні схеми й інші хитрощі – для запам'ятовування. Це допомагає їй запам'ятовувати більший обсяг інформації, який згодом стане їй у нагоді в навчальному процесі або інших життєвих ситуаціях.
Маленькі діти приголомшливі! Упродовж перших років їхнього життя батьки не тільки вчать їх багатьох речей, а й самі можуть багато чого в них навчитися.


Коментарі

  1. Виявляється що я й не знала всіх фактів про розвиток дитини від народження)

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні публікації